Floating Tarnów
Grupa Centrum Psychosomatyki Facebook Centrum Psychosomatyki

Floating

Floating to rewolucyjna, kosmiczna metoda terapii chorób przewlekłych, relaksacji, rehabilitacji, regeneracji i odmładzania całego organizmu, polegająca na swobodnym unoszeniu się ciała w specjalnej terapeutycznej kapsule. Kapsuła jest wypełniona wodą nasyconą solą EPSOM (podobnie jak w Morzu Martwym). Podczas zabiegu doświadczamy braku grawitacji oraz ograniczenia bodźców zewnętrznych w około 90%, czyli tak zwanej deprywacji sensorycznej.

W trakcie sesji przechodzimy w stan głębokiego, terapeutycznego relaksu. Mięśnie rozluźniają się, a mózg rozpoczyna proces regeneracji/odpoczynku. W organizmie zaczyna się produkcja znacznych ilości serotoniny, endorfin, prolaktyny oraz enkefalin tzw. hormonów szczęścia odpowiedzialnych za euforię, jednocześnie redukujących ból. Równolegle z organizmu usuwany jest nadmiar kortyzolu hormonu stresu.

Floating to kompleksowa metoda leczenia, regeneracji i relaksacji całego organizmu wykorzystywana w terapii chorób psychosomatycznych, przewlekłych dolegliwości bólowych, zaburzeń nerwicowych i schorzeń kręgosłupa.