Floating Tarnów
Grupa Centrum Psychosomatyki Facebook Centrum Psychosomatyki

Kapsuła floatingowa

Floating Tarnow (Centrum Psychosomatyki) dysponuje najnowocześniejszą kapsułą floatingową FloatRest wyprodukowaną przez polskiego producenta, która posiada wszystkie niezbędne certyfikaty do bezpiecznego i skutecznego prowadzenia terapii.

 

Kapsuła floatingowa to kosmiczne urządzenie (wykorzystywane przez NASA) wypełnione do ok. 30 cm wodą, w której znajduje się ponad 300 kg soli EPSOM. Temperatura roztworu jest zbliżona do temperatury ciała i wynosi około 36° C.

 

Osoba znajdująca się w środku jest całkowicie bezpieczna, odizolowana od bodźców ze świata zewnętrznego. Pozwala to na doświadczenie stanu bardzo głębokiego relaksu zarówno fizycznego jak i umysłowego. Dzięki dużemu stężeniu soli EPSOM w wodzie, ciało ludzkie swobodnie unosi się na jej powierzchni.

Nie czujemy ciężaru ciała, doświadczamy fascynującego uczucia nieważkości (braku grawitacji).

 

Kapsuła, którą dysponuje nasza placówka została zainstalowana w specjalnym zaprojektowanym przez specjalistów od deprywacji sensorycznej, nowoczesnym, wygłuszonym i odpowiednio oświetlonym gabinecie, wykonanym na potrzeby floatarium – www.floatingtarnow.pl

 

Pomieszczenie profesjonalnie wyciszyliśmy, tworząc komfortowe środowisko relaksacyjne i terapeutyczne.

 

W procesie produkcji kapsuły zastosowano najwyższej jakości materiały i podzespoły spełniające normy UE. Urządzenie jest medyczne (posiada polskie certyfikaty) i wykonane zostało z zachowaniem największej dokładności i precyzji.

 

Nasza kapsuła produkowana jest w opatentowanej metodzie NANO SILVER Antibacterial Technology zgodnie z normami Float USA Association i posiada indywidualny certyfikat NANO SILVER Antibacterial Technology.

 

Kapsuła spełnia najbardziej restrykcyjne normy higieniczne. Jako jedyna w Europie do budowy kapsuł firma FloatRest stosuje technologie używane w wytwarzaniu urządzeń medycznych. Kapsuły FloatRest zostały pozytywnie przebadane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i jako jedyna w Polsce uzyskała atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.

Powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne urządzenia FloatRest produkowane są ze specjalistycznych żywic poliestrowych z „jonami srebra” w opatentowanej technologii. „Jony srebra” zostają aktywowane podczas wchodzenia w kontakt z wilgocią. Likwidują patogeny znajdujące się na powierzchni i blokują proces podziału komórek, tym samym hamując proliferację bakterii. Dzięki zastosowanej metodzie ponad 99% bakterii ginie w tym środowisku.

 

W trosce o higienę klientów w urządzeniu zamontowano nowoczesny zestaw filtrujący, dedykowany do urządzeń floatingowych. Zestaw automatycznie, kilkakrotnie dezynfekuje wodę między sesjami. Sprzęt w odróżnieniu od innych urządzeń wyróżnia się wieloetapowym systemem filtrującym, zapewniającym krystaliczną czystość i 100% sterylność roztworu. System posiada opatentowany filtr z jonami srebra, filtr polimerowy oraz sterylizację i jonizację ozonem.

 

Dodatkowo należy pamiętać, że skład chemiczny soli EPSOM całkowicie eliminuje wszelkie bakterie, wirusy i grzyby.

 

Testy chemiczne i bakteriologiczne przeprowadzone w wielu laboratoriach dowiodły, że korzystanie z floatingu nie niesie żadnego ryzyka dla zdrowia.

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA TERAPII FLOAT REST

 

STAN WODY Z ROZTWOREM SOLI EPSON REGULARNIE KONTROLUJEMY W SPECJALISTYCZNYM LABORATORIUM

 

ZABIEG JEST BEZPIECZNY I HIGIENICZNY

 

Aby zapewnić Państwu najwyższej jakości komfort oraz sprostać rygorystycznym przepisom dotyczącym bezpieczeństwa i higieny naszym obowiązkiem jest utrzymanie bardzo wysokiej jakości i czystości wody. Codziennie kontrolujemy parametry, takie jak pH, poziom aktywnego tlenu oraz poziom wyporności. Co więcej, po każdej sesji woda w kabinie jest filtrowana. Regularnie wykonujemy też badania bakteriologiczne roztworu w kabinie.

 

Systemy czyszczenia wody i dezynfekcji.

 

Filtr mechaniczny – po każdej sesji woda w całości przechodzi przez system filtrów mechanicznych. Używamy filtrów o bardzo małej przepuszczalności (1 mikrona). Pozwala to na zachowanie klarowności wody i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń fizycznych (włosy, naskórek, piasek itd.). Cała zawartość solanki jest czterokrotnie przepompowywana w ciągu 15-minutowego procesu filtracji. Woda i cała kabina jest także poddana procesowi ozonowania.

 

Ozonator to najskuteczniejszy sposób dezynfekcji. Porównując do chloru, ozonowanie jest 50 razy skuteczniejsze i 3 000 razy szybsze.

 

Sól EPSOM – silna koncentracja soli EPSOM również działa dezynfekująco. Badania naukowe stwierdzają, że przy tak dużej koncentracji soli w wodzie, żaden organizm nie jest w stanie przeżyć.

 

Aktywny tlen – do wody dodajemy niewielkie ilości profesjonalnych preparatów na bazie aktywnego tlenu, przeznaczonych do basenów oraz ośrodków SPA. Zapobiega to rozwojowi wszelkich patogenów.